atak havuz

Fiber havuz Avrupa’ da ve Amerika Birleşik Devletlerin de uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Ürünün temel birleşimi polyester, cam elyaf ve jel kot malzemelerinin birleşiminden meydana gelmektedir. Fiber havuz mono blok tek parça ürün halinde fabrikamızda üretilip kısa bir süre içerisinde sahada montajı gerçekleştirilerek müşterimizin kullanımına sunulmaktadır. Polyester malzeme her türlü doğa koşullarına karşı yüksek dayanımlı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Beton havuzlarda oluşan çeşitli aksaklıkları minimize eden bu üretim tekniği aşağıda açıklanan çeşitli aşamalar neticesinde müşterimizin kullanımına sunulmaktadır.

 

Fiber Yüzme Havuzu Özellikleri

Fiber ya da CTP adıyla tanınan cam elyaf takviyeli polyester bugün uçak, uzay mekiği, otomotiv, gıda ve enerji gibi birçok sektörde kullanılan bir malzemedir. Bu kadar popüler bir malzeme olmasının sebebi ise hafif, dayanıklı ve imalat sürecinin hızlı olmasıdır. Paket havuzlar ya da modüler havuz olarak bilinen CTP havuzlar bu sebeplerden dolayı günümüzde talep görmeye başlamıştır. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde çok daha hijyen ve sağlıklıdır. Ayrıca istenirse yüzeyine cam mozaik veya seramik kaplanabilmektedir. Her türlü filitrasyon malzemesi ve aksesuarlar kolaylıkla monte edilebilmektedir. Kısacası fiber çağımızın malzemesidir. Ölçü ve şekil serbestliği bulunan modüler havuzlar, imalat sürecinin kısa olması sebebiyle yoğunlukla tercih edilmektedir.

  • Fiberglass uzun yıllar bozulmayan kompozit bir malzemedir. Kurulum sonrası 2 yıl garantisi vardır.
  • Fiberglass havuzlar ısı değişimine en dayanıklı havuzlardır. 
  • Kullanım sırasında diğer havuz çeşitlerine göre daha az elektrik ve kimyasal tüketir.
  • Özellikle elastik yapısı sayesinde zemin hareketlerini diğer havuzlara göre daha iyi absorde eder.
  • Sızdırma ve tadilat derdi yoktur.
  • Yüzey pürüzsüzlüğü dolayısıyla yosun tutmaz, anti bakteriyeldir.
  • Kurulumu hızlı ve çok kolaydır.
  • Diğer havuz çeşitlerine göre daha sağlıklı ve sağlamdır.
  • Sehim (kuvvet altındaki basit eğilme) olmaması için destekler uygulanmaktadır.

Fiber Havuz Avantajları oldukça fazla olan bir havuz modelidir. Fiber havuzun yapımı fabrikalarda gerçekleştirilir daha sonra havuz, alt yapı çalışması tamamlanmış olan alana getirilerek  buraya monte edilir. Fiber havuzlar, birçok avantajı olması sebebiyle son zamanlarda sıkça tercih edilen havuz bir modelidir.

Fiber Havuz Avantajları Nelerdir?

Parçaları fabrika ortamında üretildiği için Modüler havuz olarak, havuzun monte edileceği alana getirilir ve çok kısa sürede montajı tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir. Betonarme havuzların yapımı aylarca sürebilirken fiber havuzlar 2 hafta gibi kısa bir sürede kullanıma hazır hale gelir. Bu sayede zamandan ciddi oranda tasarruf sağlar. Fiber havuz fiyatları maliyet olarak diğer havuzlara göre çok daha uygundur. Üstelik havuz yapımına karar vermeden önce istenilen boyutlardaki fiber havuzun fiyatı öğrenilebilir ve bütçeye uygun olarak havuz yaptırılabilir. Fiber yüzme havuzu parçaları fabrikada üretildiği için hata payı sıfırdır ve malzemelerin istenilen boyutlarda hazırlanması sırasında ölçüler tam olarak ayarlanır. Bu sayede de diğer havuzlarda meydana gelebilen işçilik hataları, Fiber havuzlarda görülmez. Fiber havuzlar, mükemmel bir sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Ayrıca anti bakteriyel özelliğe sahiptirler. Ayrıca suyun geldiği yüksek basınca da oldukça dayanıklıdır. Parçaları lineer kaplamaya sahiptir. Bu sayede derz arasında oluşan yosunlar, Fiberglass havuzlarda görülmez. Böylece bakteri oluşumu da olmaz. Üstelik gözeneksiz yapıya sahiptirler ve özellikleri sayesinde temizlemek oldukça kolaydır.

Ankara merkezli tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz, Detaylı bilgi için buradan iletişime geçebilirsiniz.

logo

Atak Havuz & Mekanik

Kurumsal

Copyright © Atak Havuz Mekanik 2023 – Designed by muimedya

WhatsApp