atak havuz

TÜRK HAMAMI İMALATI

Türk hamamı imalatı, Türk kültürüne özgü lüks ve rahat bir banyo deneyimi sunmak için tasarım ve uygulamaya odaklı bir süreçtir. Bu süreç, hamamın planlamasından, malzeme seçimine, yapımına ve sonrasında kullanıma kadar uzanır. Öncelikle, hamamın tasarımı belirlenmelidir ve hamamın boyutları, malzemeler, aydınlatma sistemi, duvar kaplamaları ve diğer detaylar dikkate alınarak tasarımı tamamlanır. Daha sonra, malzemeler seçilir ve uygun fiyat/kalite dengesine odaklı olarak satın alınır. Hamam yapımı, uygun bir zemine inşa edilir ve tasarıma uygun olarak yapılır. Hamamın tamamlanmasından sonra, hamamın test ve denetim işlemleri yapılır ve hamam kullanıma hazır hale getirilir. Hamamın kullanımı sırasında, hamamın bakımı, temizliği ve gerektiğinde onarımı yapılmalıdır. Türk hamamı imalatı, Türk kültürünün geleneklerine uygun bir şekilde yapılmalıdır ve hamamın görünümü, atmosferi ve konforu en üst düzeyde tutulmalıdır.

TÜRK HAMAM İMALATI MALİYETİ NEDİR?

Türkiye’nin birçok bölgesinde Türk hamamı ve farklı hamam tasarımlarının imalatı yapan Atak Havuz, müşterileriyle iş birliği halinde hareket eder. Hamam imalatı başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok farklı ilinde yapılmaktadır. Atak Havuz  evlere yapılan hamam inşalarının yanı sıra, birçok otele de Türk hamamı gibi çeşitli hamamlar imal etme amacı ile faaliyet göstermektedir, yerel piyasa koşullarına ve diğer faktörlere göre değişebilir.

TÜRK HAMAMI İMALATINDA ÖNEMLİ UNSURLAR

İyi bir hamamın en önemli özelliklerinden biri kaliteli ve sert yapılı bir mermerden yapılmış olmasıdır. Su kanalları ve gider gibi teknik konular titizlikle halledilmelidir. Diğer banyo türlerinden ayıran en önemli ve kritik özelliği sıcaklıktır. Eğer yeterince ısıtılamayan bir hamam yapılırsa bunun hiçbir anlamı olmaz. Türk hamamının en önemli özelliklerinden biri de her bölgesinin eşit olarak ısınmasıdır. Oturaklar, yaslanma bölgesi, mermerler eşit ve iyi derecede ısınmış olmalıdır. Özellikle göbek taşı daha da sıcak olur.
Türk hamamı en çok tercih edilen ve en makbul hamam örneklerinden birisidir. Dilerseniz sizin evinize de uygun düşecek şekilde bir hamam imal edilebilir.

HAMAM ISITMA SİSTEMLERİ

Türk hamamı yapımında ısıtma sistemi Türk hamamı kullanımının sağlıkla buluşmasını sağlamaktadır ve profesyonellik ister. Türk hamamının sıcaklığı dengeli dağıtılmalıdır, mermerin soğukluğu ortadan kaldırılırken oda sıcaklığının da bunaltıcı olmaması gerekmektedir. Türk hamamı ısıtmasında sıcak su ile yerden ısıtma veya elektrik ile yerden ısıtma sistemi kullanılabilmektedir. Atak Havuz ısıtma sistemlerinde tecrübeli teknik kadrosu ile kurulum ve işletme maliyetini dikkate alan doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

TÜRK HAMAMI MERMERİ UYGULAMALARI

Türk hamamı mermeri, hamamın iç mekanında yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Mermer, Türk hamamının lüks ve şık bir görünüm kazandırmasının yanı sıra dayanıklı ve uzun ömürlü olması için tercih edilir. Türk hamamı mermer uygulamaları, duvar kaplamaları, zemin kaplamaları, banyo ve soğuk su bölmeleri, hamam küveti ve hamam küveti çevresi gibi birçok farklı alana uygulanabilir. Ancak, mermerin fiyatı diğer malzemelere göre daha yüksek olduğundan, maliyeti dikkate alınarak kullanılması önerilir. Atak Havuz mermer uygulamasında tecrübeli teknik kadrosu ile mermer uygulamasından seçilecek çini ve kurnaya kadar doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

TÜRK HAMAMI TAVAN VE AYDINLATMA UYGULAMALARI

Türk hamamı tavan ve aydınlatma uygulamaları, hamamın atmosferini ve görünümünü etkileyen önemli unsurlardır. Hamam tavanları genellikle iç mekanı kaplayacak şekilde düzenlenir ve iç mekanı aydınlatmak için yerleştirilen aydınlatma sistemi ile birlikte etkileyici bir görünüm kazandırır. Aydınlatma sistemi, hamamın atmosferini değiştirecek şekilde düzenlenmelidir ve hamamın duvar kaplamaları, tavanı ve diğer detayları vurgulamalıdır. Ayrıca, hamamın iç mekanında kullanılan aydınlatma sistemi, güvenli ve konforlu bir ortam sunması için uygun şekilde tasarlamalıdır. Tavan kaplamaları için yapı malzemeleri arasında ahşap, mermer, mozaik gibi malzemeler kullanılabilir. Aydınlatma sistemi ise, enerji verimli LED aydınlatma sistemleri, gösterişli çan tavan aydınlatmaları gibi birçok farklı seçenek sunabilir. Sizler de hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve proje oluşturmak için  bizimle iletişime geçin.

logo

Atak Havuz & Mekanik

Kurumsal

Copyright © Atak Havuz Mekanik 2023 – Designed by muimedya

WhatsApp