atak havuz

Tuz Odası İmalatı

Tuz odası imalatı, özellikle yüksek nem seviyeleriyle mücadele etmek isteyenler için ideal bir çözümdür. Bu odalar, tuz bloklarının çevreleyen havayı arındırmasına dayanır ve bu sayede nem, küf ve bakterilerin oluşumunu önler. Tuz odaları, SPA merkezleri, Fitness salonları, sağlık merkezleri, hastaneler ve evlerde kullanılabilir. Tuz odası imalatı yaparken, kaliteli malzemeler kullanarak ve profesyonel işçilikle üretim yaparak, sağlıklı bir ortam sağlanabilir. Tuz odası imalatı, çevre dostu ve sürdürülebilir bir çözüm olması nedeniyle tercih edilmektedir. Eğer siz de tuz odası imalatı yaptırmayı düşünüyorsanız, uzman ekibimizle çalışarak kaliteli ve uygun fiyatlı bir hizmet alabilirsiniz. ATAK Havuz & SPA ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü bulabilmek için keşif ve projelendirme hizmeti sonrasında anlaşılır bir şekilde hazırladığı detaylı teklifi size sunmaktadır.
 

Tuz Terapi

Tuz Terapi, doğal tuz ile kaplı Tuz Odalarında belli bir süre kalma ilkesine dayanmaktadır. Tuz Odaları iyonize hava ve doğal tuz maddesi ile doymuş- kuratif bir düşük konsantrasyonda, yüksek tuz mevcudu olan yerlerdir. Tuz Odalarının duvarları microklima kontrollü sıcaklık be nem ile birlikte oluştuğundan, hipo-bakteriyel ve alerjen içermeyen bir habatamı yaratır. Bu hava vücudumuzun solunum sistemini temizler, negatif iyonlar, bakteriyel çoğalmaları yavaşlatır, solunum yolu hastalıklarına karşı direncimizi arttırır, solunum sistemimizi temizler. Bu etkisinden dolayı; astım, bronşit, sinüzit, pnömoni tedavileri için hem yetişkinlerin hem de çocukların kullanması faydalı olur. Tuz Odasındaki tuz partikülleri, yüksek oranda mineral içeriği nedeniyle cilt üzerinde faydalı bir kozmetik etkiyede sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca vücuttaki varsa iltihabı azaltır ve antimikrobiyal etkisi vardır.

Tuz Odası Sistemi

Tuz Odaları Genellikle tek veya iki odalı olarak tasarlanırlar. ek odalı sistemlerde halojenerator hasta odasına yerleştirilir. İki odalı sistemlerde ise hasta odasından ayrı olarak halojenaratorün veya kontrol panelinin olduğu operatör odası bulunur. Hasta odasının yapısında hasta alma kapasitesi göz önüne alınmalıdır. Kişisel hijyen ve yeterli havalandırma için kişi başına 4 m3 hacimden daha az tam olmamalıdır. Odanın büyüklüğü konusunda ise bir sınırlama yoktur ancak en iyi verim aralığında olması için odanın 150 m3 den daha fazla hacimde olması önerilmemektedir. Sağlık personelinin prosedürü kontrol etmesi açısından bu tür sistemler daha uygundur. Sistemlerin teknik kapasiteleri hasta odasının -her bir bölüm kendi microclimatamını sağlamak koşulu ile bölümlerden oluşmasına olanak sağlar. Hasta odasındaki duvarlar, dekoratif elemanlarla birlikte, eşsiz bir teknoloji yardımıyla doğal tuz ile kaplanır. Tuz kaplı duvarlar estetik durmasının yanında ses yalıtımını, sıcaklığın ayarlanmasını, odadaki nemi ve aerosoltamının bakterilerden arınmasını sağlar. Hastanın bulunacağı oda genellikle aydınlatma, ses ve video sistemleri ile donatılır. Bu sebeple hastalar konforlu koltuklarda oturarak kendisi için hazırlanan bu odanın tadını çıkartabilir. Hasta odasındaki tuz aerosolü halojeneratör aracılığı ile oluşturur.Tek odalı sistemlerde ise halojeneratör direk olarak hasta odasında bulunur. Haloterapi (yunanca halos = tuz) tuz terapisidir. Haloterapinin kaynagı speleoterapi tuz magaralarına dayanır. Polonyadaki madenlerde çalısan isçilerin astım ve akciger hastalıklarının mucizevi bir sekilde iyilestigini kesfetmeleriyle baslamıstır. Yapılan arastırmalar, bunun tuzun etkisi oldugunu ortaya koymustur. Tuz odaları yer, tavan ve duvarlar olmak üzere, kuru kaya tuzuyla kaplanmıstır. Bu kaplama atmosferdeki neme karsı bir koruma görevi görür ve ortamın aseptik özelliginin korunmasında yardımcı olur.Tuz odalarında bulunan sirkülasyon makinası, havaya, 1-5 mikron arasındaki ebatlarda tuz zerrecikleri püskürtür. Bu partiküller, solunum yoluyla önce cigerlere ve daha sonra vücudun diger noktalarına ulasır. Tuz odasında, rahat bir şekilde sadece nefes alarak terapi sağlanır.

TUZ ODASININ FAYDALARI

 • Sakinlik ve Huzur
 • Geliştirilmiş Konsantrasyon, Odaklanma, Dayanıklılık ve Canlılık
 • Daha Kolay Stres Yönetim Becerisi
 • Enerji ve Fiziksel Performans Artışı
 • Jetlag ve Deniz Tutması Etkileri Azalması
 • Daha Az Sinirlilik ve Anksiyete
 • Harcadığımız Enerjiyi Tekrar Yerine Koyma,
 • Vücudun Dengesini ve Esnekliğini Sağlama,
 • Kas Tepkimesinde Artış
 • Hücrelerimize Giren Oksijen Miktarında Artış
 • Stres ve Tansiyonda Dengeleyici Etki
 • Gençleştirici Etki
 • Yorgunluğu Giderici Etki
 • Aşırı Sıcaklara Karşı Dayanıklılık
 • Cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer modern elektronik cihazlar tarafından üretilen elektro-manyetik alanların olumsuz etkilerini karşı doğal bağışıklık artması.
 • Genel Olarak Daha İyi Bir Yaşam Kalitesi
logo

Atak Havuz & Mekanik

Kurumsal

Copyright © Atak Havuz Mekanik 2023 – Designed by muimedya

WhatsApp